راهبند اتوماتیک

انواع راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک همانطور که از اسم آن پیداست، نوعی راهبند است که قابلیت باز و بسته‌شدن به‌صورت خودکار را داراست. شاید شما هم در ورودی پارکینگ محل سکونت یا محل کارتان از راهبند اتوماتیک استفاده کرده باشید. راهبند اتوماتیک هم می‌تواند توسط نگهبان کنترل شود و باز و بسته شود و هم این امکان را داراد که به‌وسیله کارت عبور توسط خود افراد کنترل شود. اغلب راهبندهای اتوماتیک مورد استفاده در منازل و ادارات چنین قابلیتی دارند و به همین دلیل برای این مکان‌ها مناسب هستند. اما از آنجا که این راهبندها از نظر امنیتی چندان قابل‌اعتماد نیستند، برای اماکن مهم مورد استفاده زیادی ندارند و تنها در اماکن مسکونی و اداراتی از نظر امنیتی کم‌اهمیت به‌کار می‌روند. البته گاهی اوقات نیز در برخی اماکن امنیتی بسته به محل تردد، می‌توانند در کنار راهبندهای ضدترور نیز استفاده شوند.

راهبند بازویی اتوماتیک

راهبند اتوماتیک ، راهبند بازویی ، راهبند دستی و راهبند پارکینگ اسامی مختلف نوع خاصی از راهبندها هستند که برای ایجاد محدودیت و نظم‌بخشی به ترددهای معمولی خودروها در پارکینگ برج ها و سازمان ها به‌کار می‌رود. این راهبندها در دو نوع کلی – راهبندهای مکانیکی و راهبندهای هیدرولیکی می‌باشد.

راهبندهای بازویی اتومات معمولا دارای استهلاک کم هستند و برای تردد های زیاد استفاده می شوند و مانند راهبند ضد تروریستی قدرت بازدارندگی بالایی ندارند. ازین جهت می‌توان به صورت ترکیبی از این نوع راهبندها و انواع راهبند ضد تروریست اعم از راهبند دفنی و یا راهبند ستونی استفاده کرد.

راهبند ترکیبی فاتب
راهبند ترکیبی اتوماتیک و ستونی پنوماتیک فاتب

راهبندهای اتوماتیک مکانیکی

راهبندهای مکانیکی دارای بوم آلومینیوم ۴ الی ۶ متری می‌باشند. ازین نوع راهبندها معمولا در منازل مسکونی یا سازمان‌هایی با تردد نسبتا پایین استفاده می‌شود.

کنترل این راهبندها هم از طریق ریموت از راه دور و هم کلید دستی امکان‌پذیر می‌باشد. ضمن اینکه برد های کنترلی دارای قابلیت‌های اتصال به انواع سیستم های تگینگ، پلاک خوان و غیره می‌باشد.

راهبند بازویی ۷۳۴
راهبند اتوماتیک

راهبند هیدرولیکی اتوماتیک

راهبندهای هیدرولیکی اتوماتیک به دلیل استفاده از سیستم پیشرفته هیدرولیک با جک هیدرولیک روغنی دارای قدرت بالا و جهت اماکن مسکونی و اداری دارای تردد بسیار زیاد می‌باشد.

این راهبندها نیاز به سرویس دوره ای جهت بازدید سطح روغن و فشار روغن را دارند.

کنترل این راهبند ها هم از طریق ریموت از راه دور و هم کلید دستی امکان پذیر است. ضمن اینکه بردهای کنترلی دارای قابلیت اتصال به انواع سیستم های تگینگ، پلاک خوان و غیره می‌باشد.

بوم این راهبند ها در انواع ۳ تا ۹ متر قابل استفاده می‌باشد.

نوع دیگری از راهبندهای اتوماتیک در جاده‌ها به عنوان راهبند جاده ای یا تایرکیلر به‌کار می‌روند که بسیار پرکاربرد هستند.

شرکت سورنا آمادگی دارد تا در هر زمان سفارش طراحی و ساخت و نصب انواع راهبند را در کمترین زمان ممکن با استفاده از بهترین متریال و قطعات موجود در بازارهای بین‌المللی، برای کارفرمایان محترم به انجام رساند. همچنین برای اطلاع از قیمت راهبند اتوماتیک با ما تماس بگیرید.

Blockers
سفارش ساخت انواع راهبند