انواع راهبند جاده

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد سیستم ها و تجهیزات مسدودکننده‌های جاده یا همان راهبند جاده سورنا آورده شده است. ما در سورنا برآن هستیم تا به شما کمک کنیم تا به بهترین شکل، امنیت محل مورد نظر خود را تامین نمایید و از عبور و مرورهای اضافی و ناامن به محل زندگی یا سازمانتان جلوگیری کنید.

همه‌چیز در مورد راهبندهای جاده ای

مسدودکننده‌های جاده یا به عبارت دقیق‌تر راهبندهای جاده‌ای، روشی بسیار ایمن برای محافظت از جاده در برابر عبور و مرور و تردد وسایل نقلیه هستند. این راهبندها در وهله اول با وجود تصویر خوفناکشان احتمال تردد عیرمجاز متخلفانی که قصد ورود غیرمجاز به حریم خاصی دارند را کاهش می‌دهند. هر راننده‌ای با هر نوع وسیله نقلیه با دیدن این راهبند متوجه می‌شود که به هیچ عنوان امکان عبور سالم از آن را نخواهد داشت.
راهبند جاده اتوماتیک با استفاده از یک جک هیدرولیک سنگین جداگانه با یک مخزن سیال با ظرفیت بالا برای افزایش قابلیت اطمینان، به صورت هیدرولیکی تغذیه می‌شود. کیت کنترل و چرخ‌دنده کنترلی عموماً در یک کابینت فولادی کنار جاده نصب می‌شود و باز و بست آن توسط سیلندرهای هیدرولیکی است که در زیر زمین در بدنه اصلی راهبند نصب شده است. سیال از طریق شلنگ‌های هیدرولیک بافته شده فولادی بزرگ که به طور اختصاصی برای مطابقت با نیازهای محل مورد نظر خاص ساخته شده‌اند، منتقل می‌شود. کیت کنترل هیدرولیک با موتور محرک تک فاز یا موتور سه فاز بسته به شرایط به‌کار می‌رود تا فرکانس بسیار بالایی تولید کند. این برای پارکینگ‌های بزرگ یا مکان های شلوغ ایده‌آل است.

راهبند جاده‌ای
راهبند اتوماتیک

راهبند های جاده سورنا به‌صورت هیدرولیکی در هر دو چرخه بالا بردن و پایین آوردن نیرو تولید می‌کنند و نسبت به روش معمول‌تر کار، که برای کشیدن راهبند به سمت پایین به نیروی گرانش متکی است، زمان بسیار کمتری نیاز دارد. درایو روی صفحه یا صفحه عرشه از ورق فولادی به ضخامت ۱ سانتی متر ساخته شده است که به همراه کیفیت ضدلغزش برای ایمنی استحکام می‌بخشد. قاب نصب فلاش از بخش کانال فولادی ملایم ساخته شده است که استحکام بیشتری نسبت به ساختارهای بخش جعب‌های قدیمی دارد و تمام مجموعه کاملا گالوانیزه شده است تا از چندین دهه محافظت در برابر زنگ زدگی و خوردگی اطمینان حاصل شود. قسمت جلوی راهبند به صورت استاندارد با نوارهای زرد و مشکی رنگ شده است که بسیار جلوه خاصی به آن می‌دهد و نمای آن از دور هم فوراً قابل تشخیص است، با این حال ما می توانیم  راهبندهای جاده را در هر رنگی که متناسب با محل مورد نظر شما باشد ارائه دهیم.
راهبندهای جاده خودکار سورنا یک قابلیت ایمن دیگر نیز دارد و آن این است که هنگامی که برق قطع می‌شود، یک راهبند به‌طور خودکار پایین می آید، در حالی که اغلب راهبندها هنگام قطع برق در همان حالت باقی می‌مانند و فقط در صورت نیاز توسط یک دریچه رهاسازی واقع در کابینت کنار جاده پایین می‌آید. راهبند  جاده ای همچنین می‌تواند به سیستم اعلام حریق متصل شود تا اهبندر به طور خودکار در شرایط اعلام حریق پایین بیاید. راهبندهای  جاده ای سورنا به طور سفارشی برای مطابقت با نیازهای شما طراحی می‌شوند و می‌توانند در محدوده تقریباً نامحدودی از عرض و ارتفاع بالابر ساخته شوند تا مناسب هر جاده یا سطح امنیتی باشد.

یکی دیگر از لوازم جانبی که می توان به راهبند اضافه کرد کلید دراپ آتش است. این یک کلید مخصوص است که معمولاً در سطح بالایی نصب می‌شود و می‌توان در صورت نیاز از آن برای پایین آوردن راهبند توسط مامورین آتش‌نشانی یا اورژانس، با کلید مخصوص استفاده کرد.این یک کلید استاندارد است و اکثر ماشین های آتش‌نشانی و اورژانس این کلید را با خود دارند.

مانند تمام سیستم‌های امنیتی خودکار، راهبندهای جاده‌ای هیدرولیک را نیز می‌شود با هر نوع سیستم کنترل دسترسی، از جمله کارت‌های سوایپ، تلفن داخلی، فرستنده‌های رادیویی، GSM/تلفن همراه، تشخیص خودکار پلاک (ANPR) یا یک دکمه ساده کنترل کرد. کنترل‌کننده‌ها اغلب با حلقه‌های القایی برای ایمنی خودرو و چراغ‌های راهنمایی قرمز/سبز برای نشان دادن زمان ایمن بودن تردد نصب می‌شوند.

ساخت راهبند ضدترور فرماندهی انتظامی تهران
ساخت راهبند ضدترور فرماندهی انتظامی تهران توسط سورنا

خدمات ساخت و نصب راهبندهای جاده ای سورنا

  • تامین و نصب سیستم مسدود کننده جاده کاملاً عملیاتی و یکپارچه
  • ۱۲ ماه گارانتی کامل کلیه نصب ها
  • سطوح مختلف قراردادهای تعمیر و نگهداری متناسب با نیازهای شما (همه با نرخ رقابتی)
  • طراحی اختصاصی برای محل مورد نظر شما
  • نمودارها و اطلاعات فنی در مورد  محصولات
  • مشخصات محصولات مورد نیاز برای کمک به طراحی مورد نظر شما

 

ساخت و نصب و تعمیر و نچهداری راهبند خود را به سورنا بسپارید.

پروژه‌های سورنا ۸۳۴۷
راهبندهای سورنا
Blockers
سفارش ساخت انواع راهبند